NewsBlog

Internet światłowodowy od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Dzięki tej innowacyjnej technologii możesz korzystać z superszybkiego Internetu w swoim domu i nie tylko. Łącze światłowodowe jest wykorzystywane także do przesyłu wysokiej jakości sygnału telewizyjnego i telefonicznego. Sprawdź, jaka jest jego przepustowość.

Internet światłowodowy – czy znasz wszystkie jego zalety?

Swobodny dostęp do Internetu to podstawa, jeśli chcesz dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków zawodowych i być na bieżąco z informacjami. W trakcie wykonywania ważnych zadań nawet drobne zakłócenia mogą spowodować problemy w pracy i frustrację. 

Tymczasem Internet światłowodowy daje użytkownikowi nieograniczony dostęp do sieci i jest wyjątkowo odporny na zakłócenia. 

  • Czy wiesz, że światłowód to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Jego fenomen polega na tym, że dane są przesyłane za pomocą fali świetlnej z prędkością nawet do kilku terabitów na sekundę!

Jaka jest przepustowość światłowodu? 

Łącze światłowodowe wyróżnia się dużą przepustowością. Jest ona znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych łączy stacjonarnych. Jednak to nie wszystko. Na chwilę obecną przepustowość światłowodu jest wyższa niż przepustowość Internetu bezprzewodowego, w tym również sieci 5G. 

Być może dopiero kolejna generacja sieci komórkowej będzie wydajniejsza niż światłowód. Jednak w tym momencie najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy muszą mieć stały i niczym niezakłócony dostęp do Internetu, jest właśnie łącze światłowodowe. 

Co jest ważne przy zawieraniu umowy z dostawcą Internetu? 

Wybierając Internet do domu, zwróć uwagę na jego prędkość. Zbyt wolne przesyłanie danych sprawi, że zarówno ty, jak i twoi bliscy nie będziecie mogli w tym samym czasie oglądać ulubionych filmów lub grać w gry. Przepustowość światłowodu może być różna. Dlatego przed podpisaniem umowy zawsze trzeba sprawdzić warunki oferowane przez danego operatora usług telekomunikacyjnych. 

Jaka prędkość będzie dla ciebie wystarczająca? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy użytkownik może mieć nieco odmienne potrzeby. 

Minimalna przepustowość światłowodu wynosi 200 Mb/s. Przy normalnym korzystaniu z Internetu taka prędkość może być wystarczająca dla jednej lub maksymalnie dwóch osób. Im więcej użytkowników, tym większą przepustowość światłowodu warto wybrać. Obecnie największa wartość, jaką można uzyskać, wybierając łącze światłowodowe, to 1000 Mb/s. 

Decydując się na światłowód, dokładnie sprawdź prędkość pobierania i przesyłania danych. Te wartości nie zawsze są tożsame. Jeśli chcesz wygodnie korzystać z domowego Internetu, wybierz łącze symetryczne, czyli takie, które charakteryzuje się taką samą szybkością pobierania i wysyłania danych. Wówczas bez problemu poradzisz sobie z każdym wyzwaniem. 

Najszybszy Internet w Polsce – sprawdź ofertę INEA 

Dostęp do szybkiego Internetu to świetne rozwiązanie dla osób, które na co dzień intensywnie korzystają z tego medium. 

W INEA możesz zamówić atrakcyjny pakiet światłowodu i telewizji. W ramach pakietu otrzymasz Internet światłowodowy o maksymalnej prędkości: 300 Mb/s, 600 Mb/s lub nawet 1000 Mb/s. Wybierając światłowód w INEA, będziesz mógł również korzystać z telewizji internetowej w jakości 4K. 

Telewizja HIWAY to wygodna opcja dla osób, które chcą same decydować o tym, co i kiedy będą oglądać. W INEA otrzymasz pakiet telewizyjny na start, który będziesz mógł rozszerzyć o dodatkowe paczki telewizyjne dopasowane do Twoich zainteresowań.

Jak zamówić szybki Internet od INEA? 

Zamówienie szybkiego Internetu jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Na stronie inea.pl znajdziesz intuicyjny konfigurator. Z jego pomocą z łatwością wybierzesz opcje i udogodnienia, które będą ci najbardziej odpowiadały. 

Poza Internetem i telewizją możesz zdecydować się również na atrakcyjną ofertę telefonii komórkowej, Internet mobilny i superdodatki w postaci Multiroomu czy Wi-Fi 6 Extra. Wystarczy, że zaznaczysz wszystkie interesujące cię opcje, sprawdzisz cenę i klikniesz zamów!

Wybierz Internet o doskonałej przepustowości

Szybki Internet jest niezbędny, jeśli chcesz wygodnie korzystać z zaawansowanych aplikacji, programów lub gier. Równie ważne jest, aby dostęp do Internetu w domu był stały, a łącze pozwalało na przesył danych bez zakłóceń. W takim wypadku świetnie sprawdzi się Internet światłowodowy od sprawdzonego dostawcy, takiego jak INEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Menu